dr Grzegorz Czelej

dr Grzegorz Czelej

Senator RP

Działalność charytatywna

Senator jako człowiek o wielkim i otwartym sercu wspiera wiele akcji charytatywnych. Wśród swoich współpracowników znany jest jako człowiek, który stara się obudzić w każdym wrażliwość i otwartość na potrzeby innych. Od kilku lat angażuje się w pracę na rzecz społeczności lokalnej, a w szczególności w pomoc utalentowanym uczniom będącym w trudnej sytuacji materialnej.

Od pierwszej edycji Senator jest głównym fundatorem stypendiów FUNDUSZU STYPENDIALNEGO im. Marii i Lecha KACZYŃSKICH  dla uzdolnionych uczniów z terenu Powiatu Janowskiego. Dotychczas w Janowie Lubelskim odbyły się już III edycje wręczenia stypendiów dla uczniów, w których uczestniczył Senator:

I edycja 2014-10-10

II edycja  2015-12-14

 

II edycja FUNDUSZ STYPENDIALNY im. Marii i Lecha Kaczyńskich        II edycja FUNDUSZ STYPENDIALNY im. Marii i Lecha Kaczyńskich    II edycja FUNDUSZ STYPENDIALNY im. Marii i Lecha Kaczyńskich

 

III edycja 2016-12-14

W roku 2016 Fundusz Stypendialny im. Marii i Lecha Kaczyńskich otrzymało 25 uzdolnionych uczniów. Głównym fundatorem stypendiów był senator Grzegorz Czelej który przekazał na ten cel główną część premii przyznaną wicemarszałkom przez Kancelarię Senatu za rok 2016.

 

III edycja FUNDUSZ STYPENDIALNY im. Marii i Lecha Kaczyńskich     III edycja FUNDUSZ STYPENDIALNY im. Marii i Lecha Kaczyńskich    III edycja FUNDUSZ STYPENDIALNY im. Marii i Lecha Kaczyńskich  


 

III edycja FUNDUSZ STYPENDIALNY im. Marii i Lecha Kaczyńskich     III edycja FUNDUSZ STYPENDIALNY im. Marii i Lecha Kaczyńskich      III edycja FUNDUSZ STYPENDIALNY im. Marii i Lecha Kaczyńskich

 

 

IV edycja 2017-12-18

18 grudnia br. po raz czwarty zostały wręczone stypendia dla uzdolnionych uczniów z terenu Powiatu Janowskiego. Fundusz Stypendialny im. Marii i Lecha Kaczyńskich został powołany z inspiracji miejscowych samorządowców, przedstawicieli organizacji społecznych wywodzących się ze środowisk prawicowych.

W tym roku, z Powiatu Janowskiego wyróżniono 26 uczniów, co łącznie na przestrzeni czteroletniej działalności Funduszu pozwoliło osiągnąć liczbę stu stypendiów. W uroczystości udział wziął prof. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, Grzegorz Czelej – Senator RP, którzy w towarzystwie  Jerzego Bieleckiego – Posła na Sejm RP, Krzysztofa Kołtysia  - Burmistrza Janowa Lubelskiego, Grzegorza Pyrzyny – Starosty Janowskiego oraz ks. kan. d. Jacka Staszaka - proboszcza parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela, wręczali laureatom stypendia. List Intencyjny od Jarosława Kaczyńskiego Prezesa Prawa i Sprawiedliwości odczytał Grzegorz Czelej.

Prowadzący spotkanie: Krystyna Ćwiek i Artur Pizoń, zwrócili szczególną uwagę, iż zebrane środki finansowe w kwocie prawie 100 tyś złotych w ramach funduszu pomogą wyróżnionym uczniom w dalszej realizacji pasji i zainteresowań. W skład Komitetu Organizacyjnego weszli mieszkańcy Powiatu Janowskiego, lokalni działacze samorządowi z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z głównych fundatorów stypendiów był senator Grzegorz Czelej.

foto: Dorota Kozdra

Fundusz Stypendialny 2017  Fundusz Stypendilany 2017

 

Fundusz Stypendilany 2017  Fundusz Stypendilany 2017

 

Fundusz Stypendilany 2017  Fundusz Stypendilany 2017

 

Fundusz Stypendilany 2017  Fundusz Stypendilany 2017

 

Z terenu gminy Godziszów przyznano stypendium uzdolnionej 7 letniej Julii Drozd z Publicznej Szkoły Podstawowej w Piłatce. Julia zdobyła złoto i tytuł MISTRZA EUROPY na V Pucharze Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym w 2017 roku oraz została Mistrzynią Polski w kategorii kata (7kyu) podczas XVII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbył się w Łodzi. Należy zaznaczyć, że lista osiągnięć Julii jest długa. W 2016 roku zdobyła I miejsce w Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym, I miejsce w Pucharze Małych Mistrzów, I miejsce podczas Lubelskiej Ligi karate, I miejsce w Pucharze Lubelszczyzny, II miejsce w XXX Międzynarodowym Turnieju w Karate Tradycyjnym „O Puchar Roztocza”, IV miejsce w Pucharze Polski Dzieci w Lublinie oraz II miejsce podczas Lubelskiej Ligi Karate 2017.

Fundusz Stypendilany 2017  Fundusz Stypendilany 2017

   

 

 

 

Podziękowania dla Grzegorza Czeleja od Ochotniczej Straży Pożarnej Zakrzówek za pomoc okazaną przy pozyskaniu środków finansowych na zadanie realizowane z inicjatywy Wójta Zakrzówek Grzegorza Lemiechy pn. : "Zakup średniego samochodu ratowniczo gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzówku"

Podziękowania Ochotnicza Straż Pożarna w Zakrzówku