dr Grzegorz Czelej

dr Grzegorz Czelej

Senator RP

Pasje

W życiu prywatnym Senator ma kilka pasji. Od wielu lat gra w tenisa i szachy, nurkuje a od niedawna również gra w golfa.

Zainteresowanie nurkowaniem swój początek miało w czasach studenckich, gdy grono kolegów z Akademii Medycznej założyło akademicki klub nurkowy „Jantar”. Klub prężnie się rozwijał i organizował wyprawy nurkowe do: Bułgarii, Grecji, Turcji a nawet do Ameryki Środkowej (Kuba, Meksyk).

Senator jest instruktorem EFR oraz posiada certyfikat Dive Rescue PADI. Przy okazji wyjazdów wakacyjnych nurkuje wraz z rodziną. Na poziomie amatorskim interesuje się również fotografią podwodną.

Ponieważ Senator uważa, że ruch potrzebny jest systematycznie i stale, szukał dyscypliny sportu, którą mógłby uprawiać często i niezależnie od wieku i pory roku. Tak, nieprzypadkowo, odkrył swoje zamiłowanie do tenisa. Jest czterokrotnym Mistrzem Polski Dziennikarzy w debla, trzykrotnym Mistrzem Lublina w debla oraz wygrał kilkadziesiąt turniejów amatorskich. Uważa, że tenis jest dyscypliną, która bardzo kształtuje charakter.

Kilka lat temu do tenisa i nurkowania dołączył golf, stając się ulubionym sportem Senatora, któremu oddaje się w wolnym czasie. Również na tym polu Senator odnosi sukcesy o czym świadczą coraz liczniejsze nagrody turniejowe.

Podobnie jak tenis i golf, zmysł przewidywania rozwijają szachy. Obecnie Senator grywa od czasu do czasu. Największe sukcesy odnosił w tej dziedzinie w szkole podstawowej i liceum. Był wtedy w ścisłej czołówce krajowej.

Ostatnie osiągnięcia Senatora:

Mistrz Polski w Golfie w grupie HCP 20,1 – 25,0   16-18 czerwca 2016

Mistrzostwa Polski w Golfie w grupie HCP 20,1-25,0

 

Wicemistrz Polski Dziennikarzy w Tenisie, kategoria 45+, 55. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie 02-05 czerwca 2016

 

55. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie