dr Grzegorz Czelej

dr Grzegorz Czelej

Senator RP

Informacje prasowe

Konferencja prasowa odbyła się 19.12.2016 r. w biurze poselskim w Janowie Lubelskim.

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, iż w dniu 25 czerwca 2015 r. powstał w Lublinie Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Grono członków założycieli Klubu składa się z 30 profesorów, dr. habilitowanych, doktorów oraz innych osób związanych ze środowiskiem lubelskich uczelni wyższych.

15 czerwca 2015 r. w Sejmie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu Szkoła Marzeń, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. W konkursie wzięło udział ponad 7 500 uczniów z całej Polski. W finale około 600. W tej niecodziennej uroczystości, w Senacie RP, wzięły udział uczennice lubartowskich szkół, laureatki etapu wojewódzkiego konkursu literackiego: Emilia Oniszczuk i Karolina Dudziak, kl. If - G 1 im. KEN oraz Julia Czuchryta, kl. IVe - SP3 im. P. Firleja wraz z opiekunem, G. Antoniuk.

Kampania prezydencka Andrzeja Dudy wkracza w fazę rozliczania prezydentury Bronisława Komorowskiego - mówią parlamentarzyści PiS z Lubelszczyzny.

Poseł Krzysztof Michałkiewicz i Senator Grzegorz Czelej twierdzą, że obecny prezydent nie wywiązał się z większości obietnic, złożonych 5 lat temu.

Materiał video dostępny tutaj
 

Źródło: lublin.tvp.pl

W minionym tygodniu 15 kwietnia w senacie RP odbył się wernisaż wystawy przygotowanej przez KUL „Jan Paweł II - dar Polski dla świata".

"Pierwszy milion zarobił przed trzydziestką. W polityce jest zaledwie od ośmiu lat. Ale zadbał, by mieć dostęp do ucha prezesa PiS. Jarosław Kaczyński powierzył mu właśnie partyjne finanse. A on dopina ostatnie szczegóły, by wydać album o historii rodu Kaczyńskich."

Apple, Samsung, Tymbark - marki otaczają nas dziś zewsząd. Gdy w XX w. nastąpiła eksplozja produkcji, samo wytworzenie towaru przestało już wystarczać. Trudniejszą sztuką stało się zainteresowanie nim klienta.

Marka stała się podstawowym czynnikiem wyróżniającym produkt. Jeśli zyskał miano „markowego" to można go było sprzedać więcej i drożej. Marka nadaje anonimowemu wyrobowi tożsamość i budzi emocje: „Jeśli mnie kupisz, staniesz się godny podziwu i pożądania". Całe gałęzie wiedzy zaczęły badać, jak kreować marki.

Zakład sprzedano za 32 mln zł, a wartość samych nieruchomości wyceniano na 80 mln zł.
Czy ta prywatyzacja skończy się jak tyle poprzednich: upadkiem kolejnego przedsiębiorstwa, wyrzuceniem ludzi na bruk i utratą źródeł utrzymania dla tysięcy rodzin?

Zakłady Tytoniowe w Lublinie, jeszcze kilka lat temu znakomicie radzące sobie na rynku, złożyły niedawno wniosek o upadłość. To jedno z największych przedsiębiorstw produkcyjnych Lublina, wnoszące do budżetu w podatkach corocznie dziesiątki milionów złotych, a jego udział w krajowym rynku tytoniu wynosi 20 proc.

Trzej jastrzębscy uczniowie: Zuzanna Adamczyk (SP 6), Dawid Drobny (SP 10) i Tomasz Gałuszka (SP 17) oraz siostry Zofia i Anna Mrozkówny z Wodzisławia Śląskiego wystąpili w finale ogólnopolskiego turnieju „Szachiści grają dla Polonii”, który został zorganizowany w siedzibie Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Gdyby ta ważna cecha nowoczesnej gospodarki zależała od liczby raportów na jej temat, Polska znajdowałaby się w światowej czołówce – pisze senator.