dr Grzegorz Czelej

dr Grzegorz Czelej

Senator RP

Fundusz Stypendialny im. Marii i Lecha Kaczyńskich 2017

18 grudnia br. po raz czwarty zostały wręczone stypendia dla uzdolnionych uczniów z terenu Powiatu Janowskiego. Fundusz Stypendialny im. Marii i Lecha Kaczyńskich został powołany z inspiracji miejscowych samorządowców, przedstawicieli organizacji społecznych wywodzących się ze środowisk prawicowych.

W tym roku, z Powiatu Janowskiego wyróżniono 26 uczniów, co łącznie na przestrzeni czteroletniej działalności Funduszu pozwoliło osiągnąć liczbę stu stypendiów. W uroczystości udział wziął prof. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, Grzegorz Czelej – Senator RP, którzy w towarzystwie  Jerzego Bieleckiego – Posła na Sejm RP, Krzysztofa Kołtysia  - Burmistrza Janowa Lubelskiego, Grzegorza Pyrzyny – Starosty Janowskiego oraz ks. kan. d. Jacka Staszaka - proboszcza parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela, wręczali laureatom stypendia. List Intencyjny od Jarosława Kaczyńskiego Prezesa Prawa i Sprawiedliwości odczytał Grzegorz Czelej.

Prowadzący spotkanie: Krystyna Ćwiek i Artur Pizoń, zwrócili szczególną uwagę, iż zebrane środki finansowe w kwocie prawie 100 tyś złotych w ramach funduszu pomogą wyróżnionym uczniom w dalszej realizacji pasji i zainteresowań. W skład Komitetu Organizacyjnego weszli mieszkańcy Powiatu Janowskiego, lokalni działacze samorządowi z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z głównych fundatorów stypendiów był senator Grzegorz Czelej.

foto: Dorota Kozdra

Fundusz Stypendilany 2017   Fundusz Stypendilany 2017   Fundusz Stypendilany 2017   Fundusz Stypendilany 2017

 

Fundusz Stypendilany 2017   Fundusz Stypendilany 2017   Fundusz Stypendilany 2017  Fundusz Stypendilany 2017

 

Z terenu gminy Godziszów przyznano stypendium, uzdolnionej 7 letniej Julii Drozd z Publicznej Szkoły Podstawowej w Piłatce. Julia zdobyła złoto i tytuł MISTRZA EUROPY na V Pucharze Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym w 2017 roku oraz została Mistrzynią Polski w kategorii kata (7kyu) podczas XVII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbył się w Łodzi. Należy zaznaczyć, że lista osiągnięć Julii jest długa. W 2016 roku zdobyła I miejsce w Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym, I miejsce w Pucharze Małych Mistrzów, I miejsce podczas Lubelskiej Ligi karate, I miejsce w Pucharze Lubelszczyzny, II miejsce w XXX Międzynarodowym Turnieju w Karate Tradycyjnym „O Puchar Roztocza”, IV miejsce w Pucharze Polski Dzieci w Lublinie oraz II miejsce podczas Lubelskiej Ligi Karate 2017.

 

Fundusz Stypendilany 2017